Top
$885 of $55,000
2%
18 donations

This fundraiser ended on 05/13/12

Create a fundraiser like this

This is the stem cell treatment fund of Özcan Kesim. All funds will go towards these medical and related costs.

--> In Turkish: (English below)
Sevgili dostlar,

10 Eylül 2011 tarihinde, üç kardeşimden en küçüğü ve en sevgilisi olan Özcan, korkunç bir motorsiklet kazası geçirdi. Kaza sonucunda boyun bölgesinde (C5-C6 omur seviyesinde) omurilik zedelenmesi gerçekleşti ve boyundan aşağısı felç oldu. Geçirdiği kazanın korkunçluğu ve trajedisine rağmen, 27 yaşındaki bu genç insanın gücü ve azmi, tüm ailemize ve dostlarımıza tedavisi konusunda umut vermekte.

Bilindiği üzere, bir omurilik hastası için en küçük bir tıbbi gelişme bile tedavisine yönelik yeni bir umut ve şans demektir. Ne yazık ki geçtiğimiz bir kaç ay zarfında, Amerika ve Avrupadaki potansiyel tedavi yöntemleriyle ilgili ısrarlı arayışım sonuçsuz kaldı. Ancak, dünyanın diğer bölgelerinde omurilik hastalarının kök hücre ile tedavisi konusunda hali hazirda çeşitli klinik mesafeler kaydedildiklerini öğrendim. Fakat, aynı gelişmelerin Amerika ve Avrupadaki ülkelerde politik engeller ve büyük ilac firmalarının ekonomik cıkarları yüzünden yakın gelecekte gerçekleşmesi mümkün gözükmemektedir.

Tabiki, çeşitli kesimlerin ekonomik ve politik çıkarları yüzünden yapay bahanelerle bize verilen “olmaz, mümkün değil” gibi cevapları ve “belki bir gün bir tedavi geliştirilir” umutlarıyla yaşamayı red ediyoruz! Bunu sadece Özcan’ın değil, o ve onun gibi bir çok omurilik hastasının kavgası olarak görüyoruz. Bu kavgayı da sizlerin yardımları olmadan gerçekleştirmemiz mümkün olmadığının farkındayız.

Aylarca gece geç saatlere kadar süren kök hücre tedavisi konusundaki son gelişmeleri takibim, sayısız e-posta yazışmalarım ve toplantılar sonuncunda, Panama’da kök hücre konusunda calışan ve halihazırda bir çok başarıya imza atmış bir klinik olan Kök Hücre Enstitüsü’nü (www.cellmedicine.com) keşfettim. Panama’ya giderek kliniği ziyaret etme ve orada bulunduğum süre içerisinde, yönetici kademesi, doktorlar ve hastalarla birebir görüşme imkanı buldum. Panamadaki deneyimlerim gösterdi ki, bu klinikdeki uygulanan kök hücre tedavi yöntemleri Özcan’ın sağlığına kavuşması yönünde büyük bir adım olabilir. Bu yüzünden dört haftalık ilk tedaviye başlamaya karar verdik ve şimdi sizlerin yardımınıza ihtiyacımız var.

Sizlerden ricamız küçük ya da büyük demeden bütceniz el verdiğince Özcan’ın tedavisi için başlattığımız kampanyaya katkıda bulunmanız ve üyesi olduğunuz sosyal medya ağlarında bu kampanyayı paylaşmanız. Emin olun ki, sizlerin maddi ve manevi yardımları, mevcut politik ve ekonomik çıkar çatışmalarından ötürü kök hücre tedavisine ulaşamayan Özcan ve onun durumdaki bir çok omurilik ve benzer sağlık problemleri yaşayan hastaya umut olucak.

Kampanya ile ilgili herhangi bir sorunuz, Özcan’ın şu andaki durumu veya kazanın gerçekleştiği günden bugüne ailecek yaşadıklarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bana hiç çekinmeden hasan.kesim@gmail.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Kalbimizin en derinliklerinden sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Hasan.

Bağışları
- ya bu site'den
- ya da PayPal yöntemiyle bana: hasan.kesim@gmail.com dan yollayabilirsiniz
- ya da banka hesabı bilgileri icin bana e-posta yazin, lütfen.

Almanya’da:
- anneme ve kardeşlerim Kesim Özlem ve Öztürk Kesim’e verebilirsiniz
- aile dostlarımız Langweid’tan Perihan Seçkin, Gersthofen’den Zeynep Seckin, ve Ali Riza Paslı mevcutlardir.

-----------------------------------------------------------------------

--> In English:
My friends,

On September 10, 2011, my little brother Özcan, the youngest and the most loving of my three siblings (for all those who know us, that’s saying a lot), had a terrible motorcycle accident. As a result, Özcan’s spinal cord was severed at the neck, at vertebrae C5-C6 to be exact, which rendered him paralyzed below the point of injury. Despite the severity of his injury, the shock and tragedy of it all, this truly amazing twenty-seven-year-old of tremendous personal character and strength has brought smiles and hope to our entire family and countless friends.

Needless to say, even the smallest recovery of a single nerve cell is celebrated as a victory, a glimmer of hope, a new chance. Over the past few months, my persistent attempts to find potential treatments and solutions in the mainstream Western medical world hit a brick wall. There is undeniable evidence of successful experimental stem cell treatments and clinical trials in other parts of the world. However, insufficient funding, politics and Big Pharma interests have all but extinguished hope for viable stem cell treatments in the tangible future in the U.S. and Europe.

Well, we refuse to take no for an answer and give up simply because of special interests and artificial hurdles. We refuse to believe that all we can do is wait until a solution falls into our laps. This is the fight of our lives and we can’t fight it without your help.

After months of research, late-night studies of the latest stem cell advancements, email exchanges and meetings, I traveled on a fact finding visit to an impressive clinic in Panama (www.cellmedicine.com). While there, I interviewed the administrative staff, doctors, and patients. The clinic proved to be outstanding and the treatment it offers is Özcan’s best chance. We have decided to undergo a four-week treatment and now need your help.

We are asking you to donate any amount possible and forward this request along to your networks. With your help and kindness, spinal cord and many other injuries and illnesses will find their end in stem cell treatments.

I’m happy to share more of our story or answer any questions you may have. You can reach me at hasan.kesim@gmail.com.

Thank you from the bottom of our hearts,

Hasan.
View more

Supporter activity

Login to post a comment
or Login